20 maja odbyła II Gminna Gala „Odkrywców Talentów” pod patronatem Wójta Gminy Bolesławiec - Andrzeja Dutkowskiego. Gala odbyła się w Teatrze Starym w Bolesławcu, gdzie na scenie mogli zaprezentować swoje umiejętności uczniowie ze wszystkich gminnych szkół. Organizatorem  imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie. Szkoła posiada Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia, a behawioralne podejście do ucznia, który posiada talent ma odzwierciedlenie również w opiniach współczesnych pisarzy.

Paulo Coelho napisał, że "talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Potrzeba także wielu godzin ciężkiej pracy, żeby go rozwinąć". Natomiast Daniel Coyle napisał: "Nie wierz w mit cudownego dziecka". Dlatego uważamy, że każde dziecko ma w sobie ten mały diamencik jakim jest talent. Należy go tylko odszukać i oszlifować.

Takie szlify i odkrywanie talentów odbywają się we wszystkich gminnych szkołach, a podsumowaniem jest uroczysta gala. Pomimo, że Gmina Bolesławiec posiada bardzo bogatą infrastrukturę oraz zaplecze kulturalne – gala miała miejsce w Teatrze Starym, ze względu na fantastyczny klimat panujący w tym obiekcie. Dodatkowym atutem była profesjonalna scena, która dostarczyła pozytywnych emocji dla wszystkich uczestników gali, a odbiorcom niezapomnianych wrażeń.  Na gali wystąpiło 92 uczniów szkół gminnych, którzy w światłach reflektorów prezentowali swoje talenty i uzdolnienia z różnych kategorii. Repertuar był bardzo urozmaicony: od piosenek o tematyce nostalgicznej i rozrywkowej poprzez pokazy sztuk walki, umiejętności artystów cyrkowych, zdolności plastycznych, gry na instrumentach po pokazy tańca.

Wszystkie prezentacje uczniów szkół gminnych były oryginalne i miały w sobie czynnik niepowtarzalności, który zapadł głęboko w pamięci licznie zgromadzonej publiczności, wśród której znaleźli się: Wójt Gminy Bolesławiec- Pan Andrzej Dutkowski, Sekretarz Gminy Bolesławiec -Pani Iwona Przybylska, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Bolesławiec – Pani Grażyna Łucka wraz z radnymi - Paniami: Rozalią Gajewską, Bożeną Kamińską oraz Panem Rafałem Jańcem. Wśród gości nie mogło zabraknąć Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich z Kruszyna – Pani Ireny Szoki. Równie ważnym odbiorcą, a zarazem gościem był Pan Tomasz Zając, który przyjechał z Gdańska z firmy „Dziennikus” - operatora systemu dziennika elektronicznego, aby obejrzeć fantastyczne występy uczniów i wręczyć główną nagrodę w ogólnokrajowym konkursie, którą zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie. Nagroda - w postaci projektora multimedialnego, na pewno przyczyni się do podnoszenia jakości pracy szkoły oraz rozwijania i kształtowania zainteresowań uczniów.

Na zakończenie gali organizator - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie przygotował Certyfikaty, które zostały podpisane przez Pana Wójta Andrzeja Dutkowskiego, który jednocześnie był fundatorem upominków dla wszystkich uczestników uroczystości. Uczniowie z niegasnącymi  uśmiechami przyjmowali z rąk Pana Wójta oraz obecnych dyrektorów szkół, przygotowane upominki.

W swoim podsumowaniu II Gminnej Gali „Odkrywców Talentów” Pan Wójt - Andrzej Dutkowski, podziękował wszystkim uczestnikom oraz organizatorowi – Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kruszynie  za jej zorganizowanie. Wyraźnie podkreślił, że  warto jest inwestować w dzieci, u których zawsze  poszukuje się mocnych stron i je wzmacnia, zapraszając jednocześnie w przyszłym roku na III Gminną Galę „Odkrywców Talentów.”

Dariusz Kunaszko

Materiał Telewizji Lokalnej Azart-Sat:

Gminna Gala Odkrywców Talentów.jpeg