Pelargonie, surfinie, aksamitki, czubatki… - to tylko niektóre kwiaty, prezentowane na Festynie Kwiatowym w Łaziskach. Za nami już dziesiąta edycja tej sympatycznej imprezy. 

Corocznie w połowie maja miłośnicy kwiatów mogą zaopatrzyć się w ogrodowe pozycje kwiatowe i jednocześnie oglądnąć artystyczną prezentację sceniczną. To właśnie tam na scenie występy rozpoczęły uczennice Bronisława Góreckiego: Martyna Markusz, Julia Nowacka, Jagoda Kurowska i Julia Bryłkowska.

Atrakcją imprezy był także konkurs na najpiękniejszy bukiet i wzięły w nim udział Panie z KGW z: Ławszowej , Dąbrowy Bolesławieckiej, Starych Jaroszowic, Parzyc i Tomaszowa Bolesławieckiego. Komisja w składzie: Barbara Hoszowska, Władysława Kotlarek i Agnieszka Faltyn po obejrzeniu bukietów postanowiła przyznać: I miejsce dla Tomaszowa Bolesławieckiego, II miejsce dla Starych Jaroszowic i Parzyc oraz II miejsce dla Dąbrowy Bolesławieckiej i Ławszowej.

Mocnym „uderzeniem” był występ zespołu „May the Force”. Nie zabrakło kwiatowych konkursów dla dzieci, które biegały, tańczyły, a także robiły piękne wianki z kwiatów polnych. Po konkursach wystąpiły utalentowane siostry Elisa i Denise Laudani z Kruszyna, które zaśpiewały piosenki włoskie i angielskie. Oryginalnym pomysłem był występ Łukasza Kwaśniaka, który zaprezentował żonglerkę piłką nożną, za co otrzymał gromkie brawa. Ucztą dla oczu był także występ tancerek ze szkoły tańca „Tierra Flamenca”, które licznie zgromadzonym widzom pokazały tańce orientalne i flamenco. Dla miłośników muzyki ludowej zagrały znane i lubiane zespoły: Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka” oraz Zespół „Zagajnik-Wykroty”.

Gwiazdą festynu kwiatowego był Wojtek Olejarz z Bogatyni - uczestnik programu telewizyjnego Super Dzieciak, który wraz z kolegą Marcelem Sypieniem zrobili w Łaziskach fantastyczne show muzyczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wspomóc organizację festynu, a także sponsorom: Agnieszce i Andrzejowi Jasiukiewiczom-Ceramika Galia, Ceramice Artystycznej z Bolesławca, Zakładom Ceramicznym z Bolesławca, PZZ Bolesławiec, Hotelowi „Niebieski Burak”, Dagmarze i Romanowi Sobolskiemu, Sylwii i Andrzejowi Szwedo.

Organizatorami festynu byli: Rada Sołecka, KGW w Łaziskach, Rada Parafialna, Klub Sportowy, Stowarzyszenie „Nasze Łaziska” oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Beata Widera