Czym jest talent? To pytanie zadawał sobie na pewno wielokrotnie każdy z nas. Otóż według jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy - Paula Coelho: Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Potrzeba także wielu godzin ciężkiej pracy, żeby go rozwinąć.

Od kilku lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie propagujemy wśród naszych podopiecznych ideę poszukiwania, rozwijania i pielęgnowania talentów. Wspieramy i promujemy ich uzdolnienia z różnych dziedzin wiedzy i życia. W czerwcu 2013 r. otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia nadany przez Urząd Marszałkowski.

Daniel Coyle napisał : Nie wierz w mit cudownego dziecka. Dlatego uważamy, że każde dziecko ma w sobie ten mały diamencik, jakim jest talent. Należy go tylko odszukać i oszlifować. Nasi uczniowie chętnie dzielą się z innymi swoimi osiągnięciami, sukcesami, talentami, pasjami i zainteresowaniami. Co roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie jest organizatorem Gminnej Gali Odkrywców Talentów pod Patronatem Wójta Gminy Bolesławiec.

W tym roku uroczystość ta odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 20 maja o godz. 12.00. Swoje talenty zaprezentują uczniowie ze wszystkich gminnych szkół. W imieniu całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie serdecznie zapraszamy na występy utalentowanych dzieci. Wstęp wolny.

Dariusz Kunaszko