Wyjątkowo ładną pogodą mogli cieszyć się uczestnicy Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę, 30 kwietnia, w Trzebieniu. Organizatorzy czyli Stowarzyszenie  "Trzebień" zapewnili uczestnikom niezapomnianych atrakcji i wrażeń.

 

Cięcie drewnianego bala, przeciąganie liny, konkursy dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, rowery-gokarty, to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Pierwszym konkursem było piłowanie drewnianego klocka na czas tradycyjną piłą zwaną ,,moja-twoja”. Do konkursu zgłosiło się sześć par i aż trzy duety kobiece, w których znalazła się pani Sołtys - Małgorzata Zoryło. Przy głośnym dopingu publiczności spadały kolejne drewniane kawałki, a kobiece zespoły otrzymywały gromkie brawa. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie ,,Trzebień” i Radę Sołecką.

Na scenie tymczasem pojawiła się Agnieszka Miszkiewicz, która wykonała kilka przepięknych latynoskich piosenek.

Ciekawostką festynu była wystawa grafiki w holu Domu Ludowego, artysty amatora z Trzebienia Pana Krzysztofa Oborskiego. Niektóre z jego prac znalazły nabywców, a dochód autor prac przeznaczył na cele charytatywne.

Miłą niespodziankę sprawił organizatorom Pan Andrzej Miżdal, który już od południa pracował  nad przygotowaniem słynnej zupy paprykowej, którą serwowano wraz z wieloma innymi przysmakami w czasie imprezy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy dla dzieci przygotowane przez animatorkę z Domu Ludowego Panią Agnieszkę Faltyn, a najciekawszym był konkurs na narysowanie karykatury Radnego Andrzeja Szwedo. Prace w tym konkursie oceniała Pani Radna Agnieszka Miszkiewicz.

Po konkursie na  przeciąganie liny rozpoczęła się zabawa taneczna, którą muzycznie oprawiła DJ Agnieszka Faltyn.

Sztuczne ognie o północy były miłą niespodzianką przygotowaną przez Prezesa Stowarzyszenia - Mateusza Suchcickiego.

Mieszkańcy Trzebienia mimo chłodnej nocy bawili się do wczesnych godzin porannych.  Organizatorzy dziękują wszystkim , którzy przyczynili się do przygotowania festynu min. ABC Mirosławie Nizioł, Piekarnia ,,Walkowiak”, O.S.P Trzebień, Władysławowi Kuśmierzowi.

Andrzej Szwedo