W Przylasku działa Schronisko Związku Gmin „Kwisa” dla Bezdomnych Małych Zwierząt. Na nowy dom czeka ponad 150 psów i kotów.

Każdy, kto chce adoptować zwierzaka i zdobyć wiernego przyjaciela, może zrobić to codziennie między godz. 11.00 a 17.00, kiedy to czynne jest przytulisko. Pracownicy schroniska udzielą wszelkich niezbędnych informacji oraz pomogą w wyborze. Wszystkie psy są odrobaczone, odpchlone, zaszczepione i posiadają chip, który po adopcji zostanie zarejestrowany. Dodatkowo wszystkim zwierzakom przytulisko zapewnia darmową sterylizację.

Formalności adopcyjne to tylko podpisanie umowy oraz wniesienie symbolicznej opłaty (kot – 10 zł, mały piesek – 20 zł, duży piesek – 30 zł).

Pamiętajmy jednak, że zwierzę to nie zabawka, a posiadanie go wiąże się z codziennymi obowiązkami – spacerami, karmieniem czy wizytami u weterynarza.

Dodatkowo poszukiwani są także wolontariusze, którzy chcieliby pomóc w codziennej pracy i opiece – głównie polegającej na wyprowadzaniu zwierzaków na spacery.

Na wszystkich chętnych pracownicy schroniska czekają codziennie, w godz. od 11.00 do 17.00 w Przylasku nr 18 (okolice ulicy Sybiraków w Lubaniu. Podajemy także numer telefonu – 511 984 512 oraz adres strony internetowej – www.przylasek.eschronisko.pl

Zdjęcia zwierząt przeznaczonych do adopcji obejrzeć można także na facebookowej stronie schroniska - www.facebook.com/schroniskoprzylasek

Karolina Wieczorek

fot. Schronisko Związku Gmin "Kwisa" dla Bezdomnych Małych Zwierząt