12 kwietnia odbyła się kolejna edycja Turnieju Matematyczno-Sprawnościowego. Tym razem uczniowie klas III gminnych szkół podstawowych rywalizowali w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku.

 

Czwórka sportowców na torze oraz dwójka specjalistów od matematyki z długopisami w dłoniach walczyła na jak najlepszy wynik całej drużyny. Slalom z piłkami lekarskimi, bieg z rakietami tenisowymi czy konkurencje z woreczkami i poprzeczką to zadania, które mieli do wykonania zawodnicy na torze. Natomiast specjaliści od liczenia musieli się uporać z czterema zadaniami matematycznymi. 

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja, która w tym roku wystąpiła w składzie: Andrzej Szwedo – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych, Grażyna Łucka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec, Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy Bolesławiec, Janusz Cieśla – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu oraz Maria Strojek – Główna Księgowa GOKiS Bolesławiec.

Po zaciętej rywalizacji przystąpiono do wyłonienia najlepszych drużyn turnieju. Złote medale powędrowały do reprezentantów ZSP z Trzebienia (Kacper Pawlak, Marika Błaszczyk, Anita Gala, Marcel Szymczyk, Karina Kalawska, Emilia Klimek), którą do zwycięstwa poprowadziła Grażyna Stępka. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Ocic, a na trzecim miejscu zawody zakończyli gospodarze z Brzeźnika

Dla każdego zawodnika przygotowano słodki upominek, a dla trzech najlepszych drużyn nagrody rzeczowe.

KLASYFIKACJA TURNIEJU:

1. ZSP Trzebień
2. SP Ocice
3. ZSP Brzeźnik
4. ZSP Kruszyn
5. ZSP Kraśnik Dolny
    SP Żeliszów
6. ZSP Bożejowice
7. SP Dąbrowa Bolesławiecka

Krzysztof Mosiądz