Nowa Wieś i Bożejowice-Rakowice – to następne dwa sołectwa, które zakwalifikowały się do półfinału Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. W niedzielę, 10 kwietnia, odbyły się czwarte już eliminacje tej imprezy.

Na sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach w grupie „D” w szranki stanęły cztery drużyny reprezentujące sołectwa: Bożejowice-Rakowice, Ocice, Nową Wieś oraz Łąkę. Nie ominęło ich nic, czego doświadczyły podczas eliminacji grupy A, B i C. Zawodnicy sprawdzali swoje możliwości w konkurencjach sprawnościowych, a przejście pod poprzeczką wykonali najmniej kolizyjnie ze wszystkich poprzednich grup. Niewielkie błędy pojawiły się w pytaniach wiedzy o gminie i w pytaniach z kategorii – historia. Wszystkie inne z kategorii kultura, sport, gospodarstwo domowe, przysłowie poszły gładko. Problemy pojawiły się przy rozpoznawaniu warzyw po zapachu z zawiązanymi oczami i owoców po smaku. Niemałą „zagwozdką” były także nasiona, które trzeba było naocznie rozpoznać.

Rekordowo długi szalik zrobiła mieszkanka Nowej Wsi 176 cm i to właśnie ta miejscowość z 55 punktami zwyciężyła eliminacje. Do półfinału zakwalifikowała się także reprezentacja Bożejowic-Rakowic żywiołowo reagująca na wszystkie konkurencje (47 punktów). Niewiele mniej punktów zdobyły także dzielnie walczące Ocice (43 punkty) i Łąka (42 punkty).

Turniej Wsi uatrakcyjniły występy Gminnego Zespołu Pieśni i Tańca „Jutrzenka” oraz utalentowanej Ali Myśliwiec z Rakowic.

Beata Widera