Za nami drugie spotkanie eliminacyjne Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec, które odbyło się 20 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzeźniku. Tym razem w szranki stanęły ekipy z Bolesławic, Brzeźnika, Krępnicy i Starych Jaroszowic.

Wszyscy uczestnicy eliminacji przyjechali z ogromną energią i chęcią walki. Drużyna ze Starych Jaroszowic wyróżniała się jednolitymi strojami i wielkim banerem o treści: ”Jedno słowo, jeden gest, Stare Jaroszowice są the best” zaś Bolesławice weszły jak burza – głośno z kołatkami, trąbkami, banerem „Bolesławice to my” i dużą liczbą kibiców.

Po wylosowaniu stolików swoją pracę rozpoczęły Panie robiące szalik na drutach i skupione na liczeniu oczek jako jedyne nie mogły sobie pozwolić na oglądanie następnych wydarzeń. A działo się, działo... Test wiedzy o gminie, tak jak następujące po nim pytania, okazały się niezbyt trudne dla dobrze przygotowanych zawodników. Kłopot sprawiły natomiast zadania sprawnościowe: a to piłka uciekała z toru, a to woreczek nie chciał wpaść do miski i trzeba było kilkukrotnie powtarzać czynność – a czas uciekał nieubłaganie. W puzzlach bezkonkurencyjne okazały się Stare Jaroszowice, a w robieniu szalika Brzeźnik. Ciężkie do odgadnięcia dla wszystkich drużyn były nasiona nasturcji oraz smak mango.

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najwięcej ich zdobyła drużyna z Bolesławic, następny był Brzeźnik – 45 pkt i to właśnie te dwie drużyny zobaczymy w półfinale. Kolejno uplasowały się Stare Jaroszowice i Krępnica, które także bardzo dzielnie walczyły.

W przerwach swoją grą na akordeonie umilał czas Romuald Kardzis i zespół Leśne Nastroje z Dobrej. Podczas układania puzzli przez drużyny turniejowe, swoją chwilę rywalizacji miała także publiczność. Chętni dostali do rozwiązania krzyżówkę o gminie, a także można było wziąć udział w mini zawodach darta.

Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w eliminacjach do Turnieju Wsi i zapraszamy na następne.

Beata Widera