5 marca z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka z Kruszyna zorganizowali w Domu Ludowym, spotkanie dla seniorek oraz samotnych kobiet.

Miły wieczór rozpoczęła witając przybyłych gości przewodnicząca Koła Gospodyń - Irena Szoka oraz Radny Rady Gminy Bolesławiec - Rafał Janiec, który w imieniu obecnych na uroczystości członków Rady Sołeckiej złożył wszystkim Paniom, w tym szczególnym dniu najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączyli się również obecni na spotkaniu inni mężczyźni, m.in. Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec - Roman Jaworski, sołtys wsi Kruszyn - Henryk Ostrowski oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie - Dariusz Kunaszko.

Po wręczeniu wszystkim paniom kwiatów i odśpiewaniu symbolicznego – „Sto lat”, wszyscy zaproszeni goście zasiedli przy suto zastawionym stole, delektując się przepysznymi potrawami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kruszyna. Wieczór ubarwił znanymi i lubianymi melodiami zespół muzyczny z Bolesławca. Przy akompaniamencie akordeonu i gitary seniorki mogły śpiewać swoje ulubione piosenki oraz uczestniczyć w różnych zabawach muzycznych przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.    

Rafał Janiec

fot. Konrad Truszkowski