PROGRAMY ZDROWOTNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY BOLESŁAWIEC

• PROFILAKTYKA SCHORZEŃ  SUTKA  -  BADANIA DLA KOBIET

Uwaga zmiana wykonawcy!

W 2016 roku realizatorem programu jest Centrum Specjalistyczne  BIOMED w Bolesławcu, ul. Komuny Paryskiej 14.  Programem objęte są Panie  wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69 lat życia zameldowane na terenie Gminy Bolesławiec, które w 2015 roku nie skorzystały z badań objętych programem finansowanym przez Gminę.
Informujemy, że  Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii mogą również wykonać badania bezpłatnie, ale koszt tego badania sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojego programu.
Rejestracji na badanie dokonywać należy osobiście lub telefonicznie, tel. 501 084 798 lub  75 6473480.

• PROFILAKTYKA SCHORZEŃ PROSTATY U MĘŻCZYZN

Miejscem wykonywania badań jest  PORADNIA UROLOGICZNA Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4. Przypominamy, że programem objęci są mężczyźni powyżej 45 roku życia, zameldowani na terenie gminy Bolesławiec, którzy w 2015 roku nie skorzystali z badań prosty finansowanych przez Gminę.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja osobista w Poradni Urologicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1430 wraz z dowodem osobistym, potwierdzającym zameldowanie na terenie Gminy Bolesławiec. Podczas rejestracji wydane zostanie skierowanie na badanie  krwi – PSA. Wynik będzie do odebrania w Poradni podczas konsultacji lekarskiej w terminie uzgodnionym wcześniej.

W tym miejscu zwracamy się do naszych mieszkańców z apelem i gorąco zachęcamy, aby skorzystali z możliwości jaką stworzyła im Rada Gminy Bolesławiec.

Józefa Turek