Aktualności

 • Ikona - Informacja.png

  Dotacje na nowoczesne kotły i pompy ciepła

  Z wielką radością informujemy, że projekt, którego nasza gmina jest partnerem został zakwalifikowany do realizacji, uzyskując dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.  

  Czytaj artykuł
 • czujnik.jpeg

  System monitorowania jakości powietrza

  Z końcem grudnia 2019r. w szkołach zlokalizowanych na terenie naszej gminy zamontowano czujniki do pomiarów stężenia pyłów zawieszonych PM2,5, PM10, temperatury, ciśnienia oraz wilgotności powietrza.

  Czytaj artykuł
 • Udany początek roku dla Kraśnika Dolnego.jpeg

  Udany początek roku dla Kraśnika Dolnego

  Wraz z Nowym Rokiem uczniowie gminnych szkół podstawowych powrócili po długiej świątecznej przerwie do sportowej rywalizacji. Podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęła się ona od piłki siatkowej.

  Czytaj artykuł
 • Uwaga! Wandale!.jpeg

  Uwaga! Wandale!

  Jeszcze sezon rowerowy się nie zaczął a już z otwartej pod koniec ubiegłego roku ścieżki rowerowej w Kruszynie zniknęły 2 ławki (kolejne sprawcy przygotowywali do demontażu). To nie jedyne zaobserwowane akty wandalizmu. 

  Czytaj artykuł
 • Misterium Chleba z udziałem Jutrzenki.jpeg

  Misterium Chleba z udziałem Jutrzenki

  Pobłogosław Panie z Wysokiego Nieba – to fragment pieśni, którą śpiewali wszyscy uczestnicy tegorocznego Misterium Chleba. Odbyło się ono 9 stycznia w pięknej oprawie bożonarodzeniowej w Galerii Centrum Weselno-Bankietowej w Bolesławcu. Głównym organizatorem od początku jest Stowarzyszenie Społeczne Klub Nauczycielski Carpe Diem.

  Czytaj artykuł
Wszystkie aktualności