Aktualności

 • Kraśnik Górny i Łaziska w Finale Turnieju Wsi.jpeg

  Kraśnik Górny i Łaziska w Finale Turnieju Wsi

  Kraśnik Górny i Łaziska – to następne dwie miejscowości, które zamykają listę finalistów II Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Ostatecznie w finale będą rywalizować ze sobą: Bolesławice, Kraśnik Dolny, Kraśnik Górny i Łaziska. Ostatnich finalistów wyłonił II półfinał, który odbył się 26 marca w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie.

  Czytaj artykuł
 • Dzień Kobiet w Kruszynie.jpeg

  Dzień Kobiet w Kruszynie

  8 marca tradycyjnie, z okazji Dnia Kobiet w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich, odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez miejscowe KGW oraz Radę Sołecką z Kruszyna. Uroczystość w szczególności zorganizowana była dla seniorek, sympatyków Koła Gospodyń oraz samotnych kobiet.

  Czytaj artykuł
 • Dzień Kobiet na tradycyjną nutę.jpeg

  Dzień Kobiet na tradycyjną nutę

  Mieszkańcy Otoku w nietypowy sposób mogli świętować Dzień Kobiet. 12 marca Rada Sołecka przygotowała dla mieszkańców wsi imprezę pod hasłem "Kultura naszych przodków". Na uroczystość zaproszone były nie tylko kobiety, ale również mężczyźni i dzieci, bowiem była to świetna okazja do integracji oraz poszerzania swoich horyzontów kulturalno-muzycznych.

  Czytaj artykuł
 • Zdolne uczennice z Dąbrowy Bolesławieckiej.jpeg

  Zdolne uczennice z Dąbrowy Bolesławieckiej

  Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej może pochwalić się uczennicami, które dostały się do wojewódzkiego etapu konkursu organizowanego cyklicznie przez PTTK „Poznajemy Ojcowiznę”.

  Czytaj artykuł
 • Wandalizm? Reaguj!.jpeg

  Wandalizm? Reaguj!

  Rokrocznie wspólnie z mieszkańcami decydujemy o tym, jakie inwestycje przeprowadzić w każdej z miejscowości. Nie tylko z budżetu gminy, ale przede wszystkim ze środków funduszu sołeckiego, wybudowane zostały altany, piec chlebowy czy tablice informacyjne. Niestety, w ciągu ostatnich miesięcy odnotowaliśmy zwiększoną ilość aktów wandalizmu.

  Czytaj artykuł
Wszystkie aktualności