• AriMR-1549284048.jpeg

  Ostatnie dni na złożenie sprawozdań przez KGW

  Niewiele czasu zostało już kołom gospodyń wiejskich, które w ubiegłym roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie na swoją działalność, by rozliczyć się z dotacji. Ostateczny termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia 2021 r. Jednak w związku z tym, że jest to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.

  Czytaj artykuł
 • DSC04698.jpeg

  Gospodarka odpadami – dlaczego coraz drożej?

  Ostatnie podwyżki w gospodarce odpadami zarówno w kraju jak i naszej gminie skłaniają wielu z nas do postawienia pytania: dlaczego tak drogo? Spróbujemy zatem pokrótce wyjaśnić czym kierowała się Rada Gminy uchwalając obowiązujące od 1 stycznia br. stawki ww. opłat. 

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Jest praca dla opiekuna dzieci

  Publikujemy ogłoszenie o pracy w charakterze opiekuna podczas dowozu dzieci.

  Czytaj artykuł
 • Mamy memy

  Mamy memy

  Pragnąc umilić Państwu poniedziałek - publikujemy memy, nadesłane na konkurs ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury i Spotu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Zaproszenie do składania ofert

  Gmina Bolesławiec planuje w kolejnych latach zrealizować zadanie polegające na budowie budynku wielofunkcyjnego we wsi Kruszyn.

  Czytaj artykuł
 • Nauka w czasach pandemii

  Nauka w czasach pandemii

  W poniedziałek, 18 stycznia, uczniowie klas I-III rozpoczęli edukację w trybie stacjonarnym. Przed tym dniem nauczycielom, którzy mieli rozpocząć zajęcia w tym trybie, wykonano testy na COVID-19. Wszystko po to, aby zapewnić uczniom i ich rodzicom poczucie bezpieczeństwa. 

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Inwestycje.png

  Tegoroczne zamierzenia inwestycyjne

  W bieżącym roku będziemy kontynuować realizację zadań rozpoczętych w roku 2020 oraz rozpoczniemy nowe inwestycje przyjęte w budżecie gminy na rok 2021 r., który został uchwalony w grudniu 2020 r.

  Czytaj artykuł
 • Dla kochanych Babć i Dziadków

  Dla kochanych Babć i Dziadków

  Tegoroczne obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka różnią się od dotychczasowych. Dzieci nie mogą zaprosić ich na występ do szkoły czy przedszkola, a część wnuków w związku z pandemią nie spotka się osobiście z Dziadkami także w domu. Dlatego w tym roku do wspólnego świętowania zapraszamy… online. 

  Czytaj artykuł
 • ikona-informacja-pilne.png

  Informacja nt. dowozu na szczepienie przeciw COVID-19

  Jak już informowaliśmy - ruszył Narodowy Program Szczepień. Osoby, które wymagają zapewnienia transportu do punktu szczepień, mogą kontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy, celem jego organizacji.

  Czytaj artykuł
 • XIX Sesja.jpeg

  XIX Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 27 stycznia 2021 r.

  Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy oraz art. 15 zzx ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z [...] COVID-19 [...] zwołuję zdalne posiedzenie XIX Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 27 stycznia 2021 r. o godz. 1100 z następującym porządkiem obrad:

  Czytaj artykuł