• Ikona - Informacja.png

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy Bolesławiec

Informujemy, że 15 grudnia br. Urząd Gminy Bolesławiec będzie czynny do godziny 14.30.

• zyczenia.jpeg

Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Wójt Gminy Bolesławiec oraz pracownicy Urzędu Gminy Bolesławiec pragną złożyć wszystkim Mieszkańcom najlepsze życzenia.

Czytaj artykuł

Nowy stary mistrz pod gminną siatką

10 grudnia w sali sportowej w Bożejowicach rozegrano ostatnią kolejkę rozgrywek Gminnej Ligi Sołeckiej 2017, w której uczestniczyły cztery gminne drużyny siatkarskie: Bożejowice, Kruszyn oraz dwa zespoły z Kraszowic. Kolejka ta wyłoniła końcową klasyfikację ligi ponieważ w walce o zwycięstwo liczyły się aż trzy siatkarskie ekipy.

• azbest.jpeg

Dofinansowanie usuwania azbestu w roku 2018

Wśród mieszkańców naszej gminy nie maleje zainteresowanie usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest. Na przestrzeni dwóch lat udało się nam zutylizować ponad 720 ton azbestu.

Magia świąt w Łaziskach

Mieszkańcy Gminy Bolesławiec, ale nie tylko oni, 10 grudnia po raz dwunasty spotkali się w Łaziskach na Wieczorze Tradycji Bożonarodzeniowych. W tym roku spotkanie to było wyjątkowe, bo odbyło się w nowo rozbudowanym Domu Ludowym.

Nocowali w szkole

Wzorem poprzednich lat, tak i w tym roku nocą z 24 na 25 listopada dzieci z Zespołu-Szkolno Przedszkolnego z Kruszyna nocowały w szkole.

Czytaj artykuł

Zabawy andrzejkowe w Dąbrowie Bol.

W wigilię imienin Andrzeja 29 listopada, dzieci klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odwiedziły dwie urocze wróżki.

• Ikona - Informacja.png

Wykroczenie lub przestępstwo popełnione przez żołnierza

Publikujemy pismo, przekazane przez Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Bolesławcu - st. chor. szt. Roman Gałuszka, w sprawie sposobu postępowania w przypadku podejrzenia popełnienia wykroczenia lub przestępstwa przez żołnierza lub członka personelu cywilnego sił zbrojnych państw obcych  na terytorium RP.

Czytaj artykuł

Frakcja BIO i zmiany w gospodarce odpadami

Nowe Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. wprowadza ujednoliconą kolorystykę pojemników oraz frakcje odpadów, podlegających obowiązkowi selektywnego zbierania (papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne oraz odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów).

Fajerwerki - zachowaj ostrożność

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.