• XIV Sesja.jpeg

  XIV Sesja Rady Gminy Bolesławiec, 5 lutego 2020 r.

  Na podstawie § 7 ust. 1 pkt 1 Statutu Gminy, zwołuję posiedzenie XIV Sesji Rady Gminy Bolesławiec w dniu 5 lutego 2020 r. o godz. 900 (środa) w sali konferencyjnej Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Kruszynie, ul. Kasztanowa 1B, z następującym porządkiem obrad:

  Czytaj artykuł
 • GOKIS_Logo.png

  Ferie 2020 - oferta GOKiS-u

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie zaprasza na Ferie zimowe do Domów Ludowych i Sal Zebrań.

  Czytaj artykuł
 • Dla Babć i Dziadków w Trzebieniu.jpeg

  Dla Babć i Dziadków w Trzebieniu

  17 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieniu w grupie 5- i 6-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

  Publikujemy obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego, dotyczące wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji towarzyszącej inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Ekoinformacje.jpeg

  Dotacje na nowoczesne kotły i pompy ciepła

  Z wielką radością informujemy, że projekt, którego nasza gmina jest partnerem został zakwalifikowany do realizacji, uzyskując dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.  

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Fotowoltaika - spotkanie w Kraśniku Dolnym

  28 stycznia o godz. 18.30 w Kraśniku Dolnym odbędzie się spotkanie informacyjne, dotyczące ulg w podatkach na instalacje fotowoltaiczne. 

  Czytaj artykuł
 • czujnik.jpeg

  System monitorowania jakości powietrza

  Z końcem grudnia 2019r. w szkołach zlokalizowanych na terenie naszej gminy zamontowano czujniki do pomiarów stężenia pyłów zawieszonych PM2,5, PM10, temperatury, ciśnienia oraz wilgotności powietrza.

  Czytaj artykuł
 • Udany początek roku dla Kraśnika Dolnego.jpeg

  Udany początek roku dla Kraśnika Dolnego

  Wraz z Nowym Rokiem uczniowie gminnych szkół podstawowych powrócili po długiej świątecznej przerwie do sportowej rywalizacji. Podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęła się ona od piłki siatkowej.

  Czytaj artykuł
 • Uwaga! Wandale!.jpeg

  Uwaga! Wandale!

  Jeszcze sezon rowerowy się nie zaczął a już z otwartej pod koniec ubiegłego roku ścieżki rowerowej w Kruszynie zniknęły 2 ławki (kolejne sprawcy przygotowywali do demontażu). To nie jedyne zaobserwowane akty wandalizmu. 

  Czytaj artykuł
 • Misterium Chleba z udziałem Jutrzenki.jpeg

  Misterium Chleba z udziałem Jutrzenki

  Pobłogosław Panie z Wysokiego Nieba – to fragment pieśni, którą śpiewali wszyscy uczestnicy tegorocznego Misterium Chleba. Odbyło się ono 9 stycznia w pięknej oprawie bożonarodzeniowej w Galerii Centrum Weselno-Bankietowej w Bolesławcu. Głównym organizatorem od początku jest Stowarzyszenie Społeczne Klub Nauczycielski Carpe Diem.

  Czytaj artykuł