Zapraszamy na szkolenie

25 kwietnia w Urzędzie Gminy Bolesławiec odbędzie się bezpłatne szkolenie, skierowane do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, sołtysów, rad sołeckich oraz Grup Odnowy Wsi.

Uczniowie z Żeliszowa kibicowali koszykarzom

14 kwietnia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie brali udział  w meczu 28 rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki pomiędzy zespołami: PGE Turów Zgorzelec – Mistrzem Polski z roku 2014, a zespołem Stelmet Enea BC Zielona Góra – Mistrzem Polski z 2015, 2016 i 2017 r.

Policjanci zapraszają na debatę

19 kwietnia o godz. 13.00 odbędzie się debata społeczna, dotycząca poprawy bezpieczeństwa w Gminie Bolesławiec

Czytaj artykuł

Żelazny jubileusz zawarcia związku małżeńskiego

Rodzice moi - Franciszka i Jan Matejewiczowie z Mierzwina obchodzili 11 lutego 2018 r. 65-lecie zawarcia związku małżeńskiego.

• Ostatni półfinaliści Turnieju Wsi już znani.jpeg

Ostatni finaliści Turnieju Wsi już znani

15 kwietnia w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie odbył się drugi półfinał Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Udział w nim wzięły najlepsze drużyny ze spotkań eliminacyjnych, które odbywały się od stycznia do marca. Tego dnia spotkały się ekipy z: Kraśnika Górnego, Krępnicy, Nowej i Żeliszowa.

Sukces tenisistek stołowych z Trzebienia

Uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Trzebienia: Kaja Antos i Julia Kaszyc wygrały Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt, rozgrywane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Iwinach, a następnie awansowały do Finału Strefy Jeleniogórskiej.

Czytaj artykuł

Przedszkolaki z Żeliszowa w "Manufakturze"

10 kwietnia dzieci z Przedszkola Publicznego w Żeliszowie wybrały się na wycieczkę do Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu. Podczas wizyty zwiedzały całą pracownię ceramiki oraz poznały proces wytwarzania wyrobów ceramicznych.

• Ikona - Informacja.png

Wyłożenie projektu planu miejscowego wsi Kruszyn

Do dnia 23 kwietnia 2018 roku składać można uwagi do wyłożonego do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Kruszyn.

• Ikona - Informacja.png

Dotacja do wymiany pieców – drugi nabór wniosków

Pragniemy poinformować, że otworzyliśmy drugi nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania służące ochronie powietrza. Wnioski składać można w terminie od 1 marca 2018 roku do 29 czerwca 2018 roku.

Znamy pierwszych finalistów Turnieju Wsi

Za nami pierwszy półfinał III Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Tym razem 8 kwietnia w sali konferencyjnej w Kruszynie w szranki stanęły cztery drużyny: Bożejowice-Rakowice, Brzeźnik, Kruszyn i Łaziska.