Kraśnik Górny i Łaziska w Finale Turnieju Wsi

Kraśnik Górny i Łaziska – to następne dwie miejscowości, które zamykają listę finalistów II Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Ostatecznie w finale będą rywalizować ze sobą: Bolesławice, Kraśnik Dolny, Kraśnik Górny i Łaziska. Ostatnich finalistów wyłonił II półfinał, który odbył się 26 marca w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie.

Dzień Kobiet w Kruszynie

8 marca tradycyjnie, z okazji Dnia Kobiet w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich, odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez miejscowe KGW oraz Radę Sołecką z Kruszyna. Uroczystość w szczególności zorganizowana była dla seniorek, sympatyków Koła Gospodyń oraz samotnych kobiet.

Dzień Kobiet na tradycyjną nutę

Mieszkańcy Otoku w nietypowy sposób mogli świętować Dzień Kobiet. 12 marca Rada Sołecka przygotowała dla mieszkańców wsi imprezę pod hasłem "Kultura naszych przodków". Na uroczystość zaproszone były nie tylko kobiety, ale również mężczyźni i dzieci, bowiem była to świetna okazja do integracji oraz poszerzania swoich horyzontów kulturalno-muzycznych.

Zdolne uczennice z Dąbrowy Bolesławieckiej

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej może pochwalić się uczennicami, które dostały się do wojewódzkiego etapu konkursu organizowanego cyklicznie przez PTTK „Poznajemy Ojcowiznę”.

Wandalizm? Reaguj!

Rokrocznie wspólnie z mieszkańcami decydujemy o tym, jakie inwestycje przeprowadzić w każdej z miejscowości. Nie tylko z budżetu gminy, ale przede wszystkim ze środków funduszu sołeckiego, wybudowane zostały altany, piec chlebowy czy tablice informacyjne. Niestety, w ciągu ostatnich miesięcy odnotowaliśmy zwiększoną ilość aktów wandalizmu.

• Ikona - Informacja.png

Informacja dot. zagrożenia ptasią grypą

Przypominamy, że wydany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bolesławcu Komunikat 2, dotyczący ptasiej grypy, wciąż obowiązuje.

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Jak co roku uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Bolesławiec wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  Do eliminacji gminnych przystąpiło 15 uczniów.

Bolesławice i Kraśnik Dolny pierwszymi finalistami

Za nami pierwszy półfinał Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. Nie zabrakło emocji, gorączkowej rywalizacji, radości ze zwycięstwa i goryczy porażki.

Dzień Kobiet w Kraśniku Górnym

W niedzielę, 5 marca, troszkę wcześniej niż w kartkach kalendarzy, w Kraśniku Górnym wspólnie z Kołem Gospodyń, Radą Sołecką zorganizowaliśmy Dzień Kobiet dla wszystkich chętnych Pań i ewentualnych Panów.

• wypalanie traw.jpeg

Nie wypalaj traw! Grozi za to mandat i cofnięcie dopłat bezpośrednich

Nadchodzi wiosna okres, w którym świat roślin i zwierząt budzi się do życia. Jednak proces wzrostu i rozwoju niektórych zwierząt, bądź roślin zostaje zaburzony... Przez kogo? Odpowiedź jest prosta – przez człowieka i proceder, jakim jest wypalanie traw.