• Ikona - Informacja.png

Zakończony nabór wniosków na dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła

Informujemy, że zakończony został nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” stworzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, na udzielenie osobom fizycznym dofinansowania do wymiany starych kotłów.

Filmowe wspomnienie Bałkańskiej Festy

Tradycyjnie już zapraszamy do filmowego podsumowania trzech dni działań w ramach tegorocznej Bałkańskiej Festy.

Warto pamiętać…

Wyjątkową  lekcję poczucia tożsamości i kultywowania tradycji regionu - na szóstkę z plusem - odrobili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach, którzy już po raz trzeci wzięli udział w projekcie teatralnym, realizowanym we współpracy z MDK w Bolesławcu.

Naleśnikowy Kraśnik Dolny

Druga edycja Festynu Naleśnikowego odbyła się 17 czerwca na placu przy Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym. Potrawa, której nikomu nie trzeba zachwalać, ma duże grono swoich fanów, a naleśnikowe zapachy skusiły w tym roku nie tylko mieszkańców wioski, ale także wielu gości.

Podziękowania

Komitet Organizacyjny wsi Bolesławice pragnie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej Bałkańskiej Festy.

Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

Wójt Gminy Bolesławiec serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski  i Jeleniogórski (NUTS 3) - „Strategia Rozwoju Sudety 2030”.

Dzień Rodzinny w Nowych Jaroszowicach

10 czerwca w piękną słoneczną niedzielę w Nowych Jaroszowcach przy Domu Ludowym odbył się Dzień Rodziny. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Z wizytą u krasnala

7 czerwca grupa 5- i 6-latków oraz klasa III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu, nauczycielki Krystyna Bachusz i Krystyna Auguściak oraz chętni rodzice pojechali na wycieczkę do Nowej Soli.

XIV Bałkańska Festa za nami

Już po raz XIV na boisku w Bolesławicach odbyła się sztandarowa impreza Gminy Bolesławiec - czyli Bałkańska Festa. W tym roku odbyła się 10 czerwca i tak jak w poprzednich latach zgromadziła wielu spragnionych tej miłej dla ucha muzyki.

Muzykowanie przy ognisku w Kruszynie

Sobotni wieczór, 9 czerwca, w Kruszynie odbył się pod znakiem ogniskowego muzykowania. To właśnie tam miała miejsce kolejna z imprez towarzyszących Bałkańskiej Feście. W luźnej, piknikowej atmosferze spotkali się mieszkańcy Kruszyna, goście i RKUD „Pelagić”.