Gmina Bolesławiec na Paradzie Ceramicznej

18 sierpnia podczas Parady, otwierającej Bolesławieckie Święto Ceramiki, przedstawiciele Gminy Bolesławiec w towarzystwie gminnych zespołów zapraszali bolesławian i turystów na Dożynki do Brzeźnika.

Cudawianki

Kraśnik Dolny może powiedzieć śmiało, że nie tylko pleść potrafi, ale umie również zarażać pleceniem innych. A tych innych nie brakowało – w sierpniowych warsztatach wyplatania wianków wzięło w tym roku udział ponad 30 osób.

Zapraszamy na Dożynki Gminne do Brzeźnika

Już w ostatnią niedzielę sierpnia w Brzeźniku odbędzie się Święto Plonów. Gwiazdą Wieczoru będzie zespół CLASSIC.

• PIEC.jpeg

Dotacja do wymiany pieców

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach programu priorytetowego „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” uruchomił środki finansowe na wymianę kotłów na paliwa stałe lub biomasę.

Czytaj artykuł

W naszym urzędzie zapłacisz kartą i telefonem

Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych Klientów wprowadziliśmy możliwość płatności bezgotówkowych.

• PIEC.jpeg

Walka o czyste powietrze na Dolnym Śląsku

Pomiary jakości powietrza prowadzone na przestrzeni ostatnich lat przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu wskazują, że na obszarze województwa dolnośląskiego występują wysokie poziomy stężeń pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

• Ikona - Informacja.png

Trening systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności

Informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2017 roku o godzinie 17:00 odbędzie się trening systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności.

Rodzina 500+

Przypominamy, że wnioski 500+ składane w pierwszym okresie obowiązywania ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, tj. 2016/2017 realizowane będą do 30 września 2017 r., aby pobierać świadczenie wychowawcze od 1 października 2017 r. należy ponownie złożyć wniosek.

• Konkurs na Najpiękniejsze Dekoracje Dożynkowe.jpeg

Startuje konkurs na dożynkowe dekoracje

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie tradycyjnie już ogłasza Konkurs na Najpiękniejsze Dekoracje Dożynkowe. Zgłoś się już dziś!

Pokolonijne wspomnienia - turnus II

Tegoroczne kolonie przeszły już do historii. Ale jest to niezwykle barwna historia. Zobaczcie i przeczytajcie, jak się bawił II turnus dzień po dniu.