Najlepsi ponownie nagrodzeni

O tym, że warto się uczyć słyszymy często od rodziców czy dziadków. Ale nie tylko najbliżsi doceniają ten wysiłek. Od lat Wójt Gminy Bolesławiec nagradza tych, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce.

Gminny Dzień Sportu 2017

Już po raz dwudziesty uczniowie gminnych szkół podstawowych rywalizowali w zawodach Gminnego Dnia Sportu. Tegoroczne zawody odbyły się we wtorek, 20 czerwca. Gospodarzem jubileuszowego wydarzenia był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniku.

Wyłożenie planu miejscowego wsi Łaziska

Od dnia 30 czerwca do 31 lipca 2017 roku odbędzie się wyłożenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Łaziska.

Dzień Otwarty w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Gorze

Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 900 do 1500 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze przy ulicy Morcinka 33A, prowadzone będą konsultacje dotyczące propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych.

SMS od Gminy

Przypominamy mieszkańcom gminy Bolesławiec, że mogą oni bezpłatnie otrzymywać wiadomości o najważniejszych aktualnościach.

Szklarska Poręba witała uczniów z Dąbrowy Bolesławieckiej

Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Szklarskiej Poręby. Atrakcji było co niemiara…

• obrazek.jpeg

Podziękowania

Sołtys wsi Bolesławice - Andrzej Kosior pragnie podziękować wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom Bolesławic, zaangażowanym w pomoc podczas organizacji Bałkańskiej Festy 2017.

• drzewo.jpeg

Kolejne zmiany w wycince drzew

Kolejne nowelizacje ustawy o ochronie przyrody przynoszą nam ponownie dość poważne i skomplikowane zmiany w zasadach dotyczących wycinki drzew. Aby pomóc Państwu w odnalezieniu się w gąszczu nie do końca jasnych przepisów postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, w wersji nieco skróconej, obejmującej zagadnienia, które przysparzają największe problemy.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w kilku miejscowościach naszej gminy zorganizowano dla najmłodszych sporo atrakcji.

• obrazek.jpeg

Zobacz wideo z Bałkańskiej Festy 2017

Wspominamy 13. Bałkańską Festę. Rozpoczynamy od imprez towarzyszących, a zakończymy na samej niedzielnej Feście.

Zapraszamy do oglądania!