• Ikona - Informacja.png

  Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Publikujemy komunikat Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu o działaniach, podejmowanych w ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Nabór na stanowiska urzędnicze

  Urząd Gminy Bolesławiec zatrudni pracowników na stanowiska urzędnicze: ds. zamówień publicznych; ds.  inwestycji i infrastruktury oraz ds. wymiaru podatków i opłat lokalnych.

  Czytaj artykuł
 • Eliminacje grupy C III Turnieju Wsi.jpeg

  Eliminacje grupy C III Turnieju Wsi

  Trzecie spotkanie eliminacyjne tegorocznego Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec odbyło się 18 lutego w Kruszynie. O uczestnictwo w półfinale walczyły dzielnie drużyny reprezentujące: Dąbrowę Bolesławiecką, Kruszyn, Łąkę i Żeliszów

  Czytaj artykuł
 • Karnawał w Starych Jaroszowicach.jpeg

  Karnawał w Starych Jaroszowicach

  28 stycznia w Starych Jaroszowicach odbyła się zabawa karnawałowa, na którą czekały z wielką niecierpliwością dzieci, zwłaszcza najmłodsze, w ciekawych kostiumach karnawałowych.

  Czytaj artykuł
 • Siatkarze z Kruszyna mistrzami "trójek".jpeg

  Siatkarze z Kruszyna mistrzami "trójek"

  Zwycięstwem uczniów z Kruszyna zakończyły się zawody Mistrzostw SP Gminy Bolesławiec w Piłce Siatkowej „III” Chłopców. W turnieju rozegranym 15 lutego w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach rywalizowały trzy siatkarskie drużyny.

  Czytaj artykuł
 • GOKiS ogłasza Konkurs na pisankę wielkanocną.png

  GOKiS ogłasza Konkurs na pisankę wielkanocną

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie ogłasza Konkurs na pisankę wielkanocną, który skierowany jest do mieszkańców naszej gminy. 

  Czytaj artykuł
 • Konkurs Recytatorski „Pegazik” za nami.jpeg

  Konkurs Recytatorski „Pegazik” za nami

  Za nami gminny etap Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Tym razem w sali konferencyjnej w Kruszynie 15 lutego zebrało się 34 recytatorów z 8 szkół Gminy Bolesławiec. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

  Czytaj artykuł
 • Apetyty muzyczne ekspertów zostały zaspokojone.jpeg

  Apetyty muzyczne ekspertów zostały zaspokojone

  Szkoła w Bożejowicach postarała się 8 lutego o ucztę „dla ucha i ducha”, którą były niewątpliwie występy dzieci na III Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Cantus linguam docet”.

  Czytaj artykuł
 • Rusza rekrutacja do gminnych szkół i przedszkoli.jpeg

  Rusza rekrutacja do gminnych szkół i przedszkoli

  Miło nam poinformować, że ruszyła rekrutacja do przedszkoli publicznych i do klas pierwszych szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Bolesławiec.

  Czytaj artykuł
 • Brzeźnik i Nowa kolejnymi półfinalistami.jpeg

  Eliminacje grupy B III Turnieju Wsi

  Za nami drugie eliminacje tegorocznego Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. I tak w sali gimnastycznej w Brzeźniku odbyło się spotkanie gr. B. W szranki stanęły trzy miejscowości: Brzeźnik, Kraszowice i Nowa.

  Czytaj artykuł