• Zapraszamy na Dożynki Gminne do Brzeźnika.jpeg

  Zapraszamy na Dożynki Gminne do Brzeźnika

  Już w ostatnią niedzielę sierpnia w Brzeźniku odbędzie się Święto Plonów. Gwiazdą Wieczoru będzie zespół CLASSIC.

  Czytaj artykuł
 • Gmina Bolesławiec na Paradzie Ceramicznej.jpeg

  Gmina Bolesławiec na Paradzie Ceramicznej

  18 sierpnia podczas Parady, otwierającej Bolesławieckie Święto Ceramiki, przedstawiciele Gminy Bolesławiec w towarzystwie gminnych zespołów zapraszali bolesławian i turystów na Dożynki do Brzeźnika.

  Czytaj artykuł
 • PIEC.jpeg

  Dotacja do wymiany pieców

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach programu priorytetowego „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” uruchomił środki finansowe na wymianę kotłów na paliwa stałe lub biomasę. 

  Czytaj artykuł
 • Cudawianki.jpeg

  Cudawianki

  Kraśnik Dolny może powiedzieć śmiało, że nie tylko pleść potrafi, ale umie również zarażać pleceniem innych. A tych innych nie brakowało – w sierpniowych warsztatach wyplatania wianków wzięło w tym roku udział ponad 30 osób.

  Czytaj artykuł
 • Rodzina 500+.jpeg

  Rodzina 500+

  Przypominamy, że wnioski 500+ składane w pierwszym okresie obowiązywania ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, tj. 2016/2017 realizowane będą do 30 września 2017 r., aby pobierać świadczenie wychowawcze od 1 października 2017 r. należy ponownie złożyć wniosek.

  Czytaj artykuł
 • PIEC.jpeg

  Walka o czyste powietrze na Dolnym Śląsku

  Pomiary jakości powietrza prowadzone na przestrzeni ostatnich lat przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu wskazują, że na obszarze województwa dolnośląskiego występują wysokie poziomy stężeń pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu. 

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Trening systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności

  Informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2017 roku o godzinie 17:00 odbędzie się trening systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności.

  Czytaj artykuł
 • Uczniowie z Czech gościli w Brzeźniku.jpeg

  Uczniowie z Czech gościli w Brzeźniku

  Szlakiem grodów i zamków” to tytuł projektu, w którym Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniku bierze udział wraz ze szkołą z Mniszka. Projekt jest kontynuacją współpracy między szkołami nawiązanej podczas poprzednich projektów. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

  Czytaj artykuł
 • W naszym urzędzie zapłacisz kartą i telefonem

  W naszym urzędzie zapłacisz kartą i telefonem

  Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych Klientów wprowadziliśmy możliwość płatności bezgotówkowych.

  Czytaj artykuł
 • Konkurs na Najpiękniejsze Dekoracje Dożynkowe.jpeg

  Startuje konkurs na dożynkowe dekoracje

  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie tradycyjnie już ogłasza Konkurs na Najpiękniejsze Dekoracje Dożynkowe. Zgłoś się już dziś!

  Czytaj artykuł