• Ikona - Informacja.png

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Publikujemy komunikat Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu o działaniach, podejmowanych w ramach obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

• Ikona - Informacja.png

Nabór na stanowiska urzędnicze

Urząd Gminy Bolesławiec zatrudni pracowników na stanowiska urzędnicze: ds. zamówień publicznych; ds.  inwestycji i infrastruktury oraz ds. wymiaru podatków i opłat lokalnych.

Eliminacje grupy C III Turnieju Wsi

Trzecie spotkanie eliminacyjne tegorocznego Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec odbyło się 18 lutego w Kruszynie. O uczestnictwo w półfinale walczyły dzielnie drużyny reprezentujące: Dąbrowę Bolesławiecką, Kruszyn, Łąkę i Żeliszów

Karnawał w Starych Jaroszowicach

28 stycznia w Starych Jaroszowicach odbyła się zabawa karnawałowa, na którą czekały z wielką niecierpliwością dzieci, zwłaszcza najmłodsze, w ciekawych kostiumach karnawałowych.

Czytaj artykuł

Siatkarze z Kruszyna mistrzami "trójek"

Zwycięstwem uczniów z Kruszyna zakończyły się zawody Mistrzostw SP Gminy Bolesławiec w Piłce Siatkowej „III” Chłopców. W turnieju rozegranym 15 lutego w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach rywalizowały trzy siatkarskie drużyny.

Czytaj artykuł

GOKiS ogłasza Konkurs na pisankę wielkanocną

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie ogłasza Konkurs na pisankę wielkanocną, który skierowany jest do mieszkańców naszej gminy.

Konkurs Recytatorski „Pegazik” za nami

Za nami gminny etap Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Tym razem w sali konferencyjnej w Kruszynie 15 lutego zebrało się 34 recytatorów z 8 szkół Gminy Bolesławiec. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Czytaj artykuł

Apetyty muzyczne ekspertów zostały zaspokojone

Szkoła w Bożejowicach postarała się 8 lutego o ucztę „dla ucha i ducha”, którą były niewątpliwie występy dzieci na III Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Cantus linguam docet”.

Czytaj artykuł

Rusza rekrutacja do gminnych szkół i przedszkoli

Miło nam poinformować, że ruszyła rekrutacja do przedszkoli publicznych i do klas pierwszych szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Bolesławiec.

• Brzeźnik i Nowa kolejnymi półfinalistami.jpeg

Eliminacje grupy B III Turnieju Wsi

Za nami drugie eliminacje tegorocznego Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. I tak w sali gimnastycznej w Brzeźniku odbyło się spotkanie gr. B. W szranki stanęły trzy miejscowości: Brzeźnik, Kraszowice i Nowa.