• Najlepsi ponownie nagrodzeni.jpeg

  Najlepsi ponownie nagrodzeni

  O tym, że warto się uczyć słyszymy często od rodziców czy dziadków. Ale nie tylko najbliżsi doceniają ten wysiłek. Od lat Wójt Gminy Bolesławiec nagradza tych, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce.

  Czytaj artykuł
 • Gminny Dzień Sportu 2017.jpeg

  Gminny Dzień Sportu 2017

  Już po raz dwudziesty uczniowie gminnych szkół podstawowych rywalizowali w zawodach Gminnego Dnia Sportu. Tegoroczne zawody odbyły się we wtorek, 20 czerwca. Gospodarzem jubileuszowego wydarzenia był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniku.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Wyłożenie planu miejscowego wsi Łaziska

  Od dnia 30 czerwca do 31 lipca 2017 roku odbędzie się wyłożenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Łaziska.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Dzień Otwarty w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Gorze

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 900 do 1500 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze przy ulicy Morcinka 33A, prowadzone będą konsultacje dotyczące propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  SMS od Gminy

  Przypominamy mieszkańcom gminy Bolesławiec, że mogą oni bezpłatnie otrzymywać wiadomości o najważniejszych aktualnościach.

  Czytaj artykuł
 • Szklarska Poręba witała uczniów z Dąbrowy Bolesławieckiej.jpeg

  Szklarska Poręba witała uczniów z Dąbrowy Bolesławieckiej

  Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Szklarskiej Poręby. Atrakcji było co niemiara…

  Czytaj artykuł
 • obrazek.jpeg

  Podziękowania

  Sołtys wsi Bolesławice - Andrzej Kosior pragnie podziękować wszystkim sponsorom oraz mieszkańcom Bolesławic, zaangażowanym w pomoc podczas organizacji Bałkańskiej Festy 2017.

  Czytaj artykuł
 • drzewo.jpeg

  Kolejne zmiany w wycince drzew

  Kolejne nowelizacje ustawy o ochronie przyrody przynoszą nam ponownie dość poważne i skomplikowane zmiany w zasadach dotyczących wycinki drzew. Aby pomóc Państwu w odnalezieniu się w gąszczu nie do końca jasnych przepisów postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, w wersji nieco skróconej, obejmującej zagadnienia, które przysparzają największe problemy.

  Czytaj artykuł
 • Dzień Dziecka 2017.jpeg

  Dzień Dziecka

  Z okazji Dnia Dziecka w kilku miejscowościach naszej gminy zorganizowano dla najmłodszych sporo atrakcji.

  Czytaj artykuł
 • obrazek.jpeg

  Zobacz wideo z Bałkańskiej Festy 2017

  Wspominamy 13. Bałkańską Festę. Rozpoczynamy od imprez towarzyszących, a zakończymy na samej niedzielnej Feście.

  Zapraszamy do oglądania!

   

  Czytaj artykuł