• Ikona - Informacja.png

Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

Wójt Gminy Bolesławiec serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski  i Jeleniogórski (NUTS 3) - „Strategia Rozwoju Sudety 2030”.

• Ikona - Informacja.png

Zakończony nabór wniosków na dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła

Informujemy, że zakończony został nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” stworzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, na udzielenie osobom fizycznym dofinansowania do wymiany starych kotłów.

Dzień Rodzinny w Nowych Jaroszowicach

10 czerwca w piękną słoneczną niedzielę w Nowych Jaroszowcach przy Domu Ludowym odbył się Dzień Rodziny. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Z wizytą u krasnala

7 czerwca grupa 5- i 6-latków oraz klasa III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu, nauczycielki Krystyna Bachusz i Krystyna Auguściak oraz chętni rodzice pojechali na wycieczkę do Nowej Soli.

XIV Bałkańska Festa za nami

Już po raz XIV na boisku w Bolesławicach odbyła się sztandarowa impreza Gminy Bolesławiec - czyli Bałkańska Festa. W tym roku odbyła się 10 czerwca i tak jak w poprzednich latach zgromadziła wielu spragnionych tej miłej dla ucha muzyki.

Muzykowanie przy ognisku w Kruszynie

Sobotni wieczór, 9 czerwca, w Kruszynie odbył się pod znakiem ogniskowego muzykowania. To właśnie tam miała miejsce kolejna z imprez towarzyszących Bałkańskiej Feście. W luźnej, piknikowej atmosferze spotkali się mieszkańcy Kruszyna, goście i RKUD „Pelagić”.

Biegli po wspomnienia

Drugą z cyklu imprez, zorganizowanych przy okazji Bałkańskiej Festy był BIEG PO WSPOMNIENIA, który odbył się 9 czerwca na drodze technicznej obok autostrady i zbiornika wodnego „Krępnica”.

PELAGIĆ w Bożejowicach

W piątkowy wieczór, 8 czerwca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach odbyła się pierwsza z cyklu imprez, na które składa się tegoroczna Bałkańska Festa. Występ zespołu z Banja Luki to niebywała okazja aby naocznie przekonać się jak bogaty jest folklor bałkański. Zespół RKUD „PELAGIĆ” to jeden z najstarszych zespołów Bośni i Hercegowiny.

Dzień Dziecka na sportowo

W pierwszą niedzielę czerwca w Starych Jaroszowicach odbył się dzień sportu zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Kabaret „Retro” z Trzebienia w Zawidowie

29 kwietnia Kabaret Retro został zaproszony przez Radę Parafialną i księdza Dziekana - Zbigniewa Karabana na festyn kościelny do Zawidowa.