• Ikona - Informacja.png

  Konsultacje społeczne - Strategia Rozwoju Sudety 2030

  Wójt Gminy Bolesławiec serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski  i Jeleniogórski (NUTS 3) - „Strategia Rozwoju Sudety 2030”.

  Czytaj artykuł
 • Ikona - Informacja.png

  Zakończony nabór wniosków na dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła

  Informujemy, że zakończony został nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” stworzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, na udzielenie osobom fizycznym dofinansowania do wymiany starych kotłów.

  Czytaj artykuł
 • Dzień Rodzinny w Nowych Jaroszowicach.jpeg

  Dzień Rodzinny w Nowych Jaroszowicach

  10 czerwca w piękną słoneczną niedzielę w Nowych Jaroszowcach przy Domu Ludowym odbył się Dzień Rodziny. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

  Czytaj artykuł
 • Z wizytą u krasnala.jpeg

  Z wizytą u krasnala

  7 czerwca grupa 5- i 6-latków oraz klasa III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu, nauczycielki Krystyna Bachusz i Krystyna Auguściak oraz chętni rodzice pojechali na wycieczkę do Nowej Soli.

  Czytaj artykuł
 • XIV Bałkańska Festa za nami.jpeg

  XIV Bałkańska Festa za nami

  Już po raz XIV na boisku w Bolesławicach odbyła się sztandarowa impreza Gminy Bolesławiec - czyli Bałkańska Festa. W tym roku odbyła się 10 czerwca i tak jak w poprzednich latach zgromadziła wielu spragnionych tej miłej dla ucha muzyki. 

  Czytaj artykuł
 • Muzykowanie przy ognisku w Kruszynie.jpeg

  Muzykowanie przy ognisku w Kruszynie

  Sobotni wieczór, 9 czerwca, w Kruszynie odbył się pod znakiem ogniskowego muzykowania. To właśnie tam miała miejsce kolejna z imprez towarzyszących Bałkańskiej Feście. W luźnej, piknikowej atmosferze spotkali się mieszkańcy Kruszyna, goście i RKUD „Pelagić”. 

  Czytaj artykuł
 • Biegli po wspomnienia.jpeg

  Biegli po wspomnienia

  Drugą z cyklu imprez, zorganizowanych przy okazji Bałkańskiej Festy był BIEG PO WSPOMNIENIA, który odbył się 9 czerwca na drodze technicznej obok autostrady i zbiornika wodnego „Krępnica”. 

  Czytaj artykuł
 • PELAGIĆ w Bożejowicach.jpeg

  PELAGIĆ w Bożejowicach

  W piątkowy wieczór, 8 czerwca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach odbyła się pierwsza z cyklu imprez, na które składa się tegoroczna Bałkańska Festa. Występ zespołu z Banja Luki to niebywała okazja aby naocznie przekonać się jak bogaty jest folklor bałkański. Zespół RKUD „PELAGIĆ” to jeden z najstarszych zespołów Bośni i Hercegowiny.

  Czytaj artykuł
 • Dzień Dziecka na sportowo.jpeg

  Dzień Dziecka na sportowo

  W pierwszą niedzielę czerwca w Starych Jaroszowicach odbył się dzień sportu zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

  Czytaj artykuł
 • Kabaret „Retro” z Trzebienia w Zawidowie.jpeg

  Kabaret „Retro” z Trzebienia w Zawidowie

  29 kwietnia Kabaret Retro został zaproszony przez Radę Parafialną i księdza Dziekana - Zbigniewa Karabana na festyn kościelny do Zawidowa.

  Czytaj artykuł