W niedzielę, 3 września, w Urazie (Gmina Oborniki Śląskie) odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Gminę Bolesławiec reprezentowała na nich Nowa Wieś, której wieniec oceniony został najwyżej.

Arcybiskup Metropolita Wrocławski – Józef Kupny przewodniczył Mszy Św., która rozpoczęła Dożynki Wojewódzkie. Po Mszy wszystkie delegacje ruszyły w barwnym korowodzie na miejsce uroczystości. Tę otworzył Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Burmistrz Gminy Oborniki Śląskie – Arkadiusz Poprawa.

Po chwili prace rozpoczęła komisja konkursowa, a wszystkie wieńce zostały ocenione. Na czele delegacji z Nowej Wsi stał sołtys miejscowości – Ryszard Bryłkowski. Grupę wspierał także Zastępca Wójt Gminy Bolesławiec – Roman Jaworski.

Po ocenie wieńców przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Najpierw wyczytano wyróżnione wieńce, następnie te nagrodzone. I tu największe uznanie zdobyła nasza reprezentacja, która wcześniej zajęła II miejsce podczas Dożynek Gminnych w Brzeźniku oraz I miejsce w konkursie powiatowym. Gratulacje zwycięzcom przekazała m.in. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Ewa Mańkowska i Prezes Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu – Leszek Grala.

Oznacza to, że Nowa Wieś i ich wieniec reprezentować będą województwo dolnośląskie podczas Dożynek Prezydenckich w Spale, które odbędą się 17 września.

Serdecznie gratulujemy grupie wieńcowej z Nowej Wsi i życzymy im sukcesu na najwyższym etapie zmagań.

Będzie to kolejna miejscowość Gminy Bolesławiec, która reprezentować będzie nasze województwo w Spale. Przypomnijmy – wcześniej, również z sukcesami, w Dożynkach Prezydenckich wzięły udział reprezentacje Kraśnika Dolnego, Ocic i Żeliszowa.

W Urzędzie Gminy Bolesławiec (ul. Teatralna 1A) do 8 września oglądać można wszystkie wieńce nagrodzone podczas Gminnego Święta Plonów, czyli Kraśnika Dolnego, Nowej Wsi i Żeliszowa, a także wieniec gospodarzy - Brzeźnika.

Karolina Wieczorek