Znamy ostatnich półfinalistów II Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec. W niedzielę, 5 marca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźniku odbyły się eliminacje grupy „D”. W ostatnich eliminacjach grupowych brały udział: Bolesławice, Brzeźnik, Kruszyn, Lipiany i Łaziska.

Bolesławice - bardzo dobrze zorganizowana grupa ludzi. Mimo, że po początkowych konkurencjach byli gdzieś po środku tabeli punktacyjnej, obudzili w sobie moc i z dużą przewagą punktową wygrali grupę. Bardzo dobrze znają mapę gminy, zebrali najwięcej punktów za strzały na bramkę, dobrze odpowiadali na pytania z różnych dziedzin – to wszystko złożyło się na ich zwycięstwo.

Brzeźnik - mapa gminy Bolesławiec nie ma dla nich tajemnic, bezbłędnie rozpoznali wszystkie przedmioty, w konkurencji z kaloszem zajęli wysoką lokatę. Nie dopisało im szczęście w konkurencjach sprawnościowych. Kilka drobnych błędów w pytaniach wiedzy o gminie, geografii i długość sznura z koralikami nie pozwoliły na wyjście z grupy.

Kruszyn - ekipa z dopingiem wszechczasów. Pozytywnie nastawiona grupa mieszkańców, która po połowie konkurencji była w czołówce drużyn i nic nie wskazywało, że nie uda się im wyjść z grupy. Ich zawodniczka zrobiła najdłuższy (z wszystkich eliminacji) sznur koralików – 3 metry i 8 cm w jedną godzinę. Świetni wiedzowo (w pięciu kategoriach: kulinaria, kosmos, geografia, sławni ludzie i sport) – odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania. Drobne błędy przy teście o gminie i konkurencjach sprawnościowych nie pozwoliły na awans do półfinału.

Lipiany – dobra, mocna drużyna. Początkowo wszystko wskazywało na ich zwycięstwo. Świetnie odpowiadali na pytania, bezbłędnie „rozwiązali” mapę, przedmioty do rozpoznania nie sprawiły im żadnych problemów. Punkty stracili przy koralikach, teście wiedzy o gminie i niektórych konkurencjach sprawnościowych. Wysokie trzecie miejsce nie pozwoliło im jednak na grę w półfinale turnieju.

Łaziska – drużyna, która w porównaniu z rokiem ubiegłym odrodziła się jak Feniks z popiołów – w tym roku z wielką, pozytywną energią ruszyli na podbój eliminacji. Wykazali się dobrą znajomością mapy gminy. Wysokie lokaty w pytaniach wiedzowych, strzałach na bramkę i w innych konkurencjach pozwoliły na awans do półfinału.

W przerwie między konkurencjami piękny pokaz taneczny zaprezentowały podopieczne Marioli Łyszczarz: Wiktoria Smoleńska, Julia Gortych, Martyna Turek i Agata Durda, za co im serdecznie dziękujemy. Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy upiekli ciasto na imprezę. Dziękujemy także Pani Dyrektor ZSP w Brzeźniku - Małgorzacie Cołokidzi za udostępnienie sali i pracownikom szkoły za pomoc w jej przygotowaniu.

Eliminacje II Turnieju Wsi Gminy Bolesławiec rozpoczęły się końcem stycznia, a zakończyły w marcu. Z dwudziestu zgłoszonych miejscowości do rozgrywek półfinałowych przeszło osiem drużyn: z gr „A” – Nowa Wieś i Żeliszów, z gr. „B” – Kraśnik Górny i Kraśnik Dolny, z gr. „C” – Mierzwin i Krępnica, zaś z gr. „D” – Bolesławice i Łaziska.

Beata Widera